Farmakoterapia alkoholizmu a spadek libido

Wielu naukowców poddaje rozważaniom temat farmakoterapia alkoholizmu a spadek libido. Nałogowe spożywanie napojów wysokoprocentowych ma wpływ na funkcjonowanie seksualne człowieka. Powszechnie uważa się, że przyjmowanie dużych dawek alkoholu zwiększa poziom aktywności seksualnej i ryzyko przypadkowego współżycia z nieznanymi osobami. Jednoczenie nadużywanie napojów wyskokowych wiąże się również z zaburzeniami sprawności seksualnej i impotencją oraz może prowadzić do rozwoju hipogonadyzmu. Spożywanie alkoholu nie tylko wpływa na pracę narządów wewnętrznych, ale może być także przyczyną obniżonego popędu seksualnego. Libido u zdrowej, wolnej od nałogów osoby, ulega zmianie. Wynika z to z szeregu rozmaitych czynników – stanu zdrowia, aktualnego samopoczucia, zmian hormonalnych w organizmie itp. Jednakże chroniczne nadużywanie alkoholu zwiększa prawdopodobieństwo całkowitego zaniku libido. Problem ten może być trudny do rozwiązania i prowadzić do powstania dodatkowych zaburzeń w psychice lub problemów w związkach. Należy zadać pytanie, dlaczego, alkohol posiada tak przemożny wpływ na sferę intymną człowieka? Napoje wyskokowe, spożywane w nadmiarze i systematycznie, uszkadzają zdrowe komórki gonad, odpowiedzialnych za wytwarzanie plemników. Nadużywanie alkoholu wywołuje szereg dysfunkcji seksualnych. Do tego typu problemów zaliczamy m.in.:

 

  • bardzo mocno obniżony popęd seksualny - uporczywy lub nawracający brak odczuwania podniecenia seksualnego, pomimo obecności bodźców stymulujących,
  • niechęć do odbywania stosunków seksualnych,
  • zaburzenia erekcji  - częściowy lub całkowity brak wzwodu, który uniemożliwia odbycie pełnego stosunku seksualnego,
  • trudności w osiągnięciu orgazmu,
  • przedwczesny wytrysk - ejakulacja, która następuje jeszcze przed odbyciem fizycznego aktu miłosnego.

 

Farmakoterapia alkoholizmu opiera się na zastosowaniu leku o nazwie Naltrexone. Należy on do skutecznych środków, związanych z leczeniem choroby alkoholowej. 

FARMAKOTERAPIA ALKOHOLIZMU A SPADEK LIBIDO – WPŁYW LEKU NA POTENCJĘ I PODNIECENIE SEKSUALNE FARMAKOTERAPIA ALKOHOLIZMU A SPADEK LIBIDO – WPŁYW LEKU NA POTENCJĘ I PODNIECENIE SEKSUALNE

 


Naukowcy postanowili zbadać, czy substancja ta, ma wpływ na potencję i libido. Instytut Badań Medycznych w Chandigarh poddał analizie wyniki badań 48 mężczyzn, w wieku 18-60 lat, którzy,  dzięki stosowaniu Naltrexone, zachowywali całkowitą abstynencję. W badaniu udział wzięły tylko te osoby, które zadeklarowały, iż prowadzą aktywne życie seksualne. Podczas eksperymentu uczestnicy odpowiadali na pytania, które dotyczyły ilości odbywanych miesięcznie stosunków płciowych, poziomu swojego popędu płciowego etc. Zdaniem naukowców tylko niewielki odsetek badanych miał obniżony popęd seksualny, z racji przyjmowania leku. Pozostała część uczestników była usatysfakcjonowana swoim życiem płciowym. U osób, które deklarowały poważne problemy z libido,  zauważono czynniki towarzyszące, które mogły mieć wpływ na rozwój ich impotencji. Należały do nich zmiany w organizmie, związane z wiekiem, chorobą alkoholową oraz nikotynizmem. Podczas badania rozważano także czy zaburzenia seksualne pojawiały się w trakcie trwania nałogu. Okazało się, że wielu badanych, którzy są uzależnieni od substancji wysokoprocentowych, miało zaburzenia seksualne, które wynikały z przyjmowania ogromnych dawek napojów wysokoprocentowych. Impotencja, to bardzo częsty skutek choroby alkoholowej. Zazwyczaj jest to tylko okres przejściowy, który zanika wraz ze stałą abstynencją. Naltrexone nie upośledza erekcji ani nie wpływa na zanik sprawności seksualnej. Leczenie farmakologiczne alkoholizmu lekiem Naltrexone pozwala na wyrwanie się ze szponów nałogu i powrót do normalnej egzystencji, bez ryzyka pojawienia się obniżonego libido.

Zmień to. Działaj. Zadzwoń- pomogę Ci!